Regały magazynowe

Nasza firma wykonuje profesjonalny, kompleksowy montaż regałów magazynowych typu:
 
  • Regały paletowe Regały paletowe mają zastosowanie we wszystkich magazynach gdzie towary umieszczane są na paletach. Ze względu na rodzaj i charakter umieszczanych na nich ładunków istnieje kilka rodzai regałów paletowych o zmiennej kofiguracji.
  • Regały wjezdne zwane Driv –In,posiadają szerokie zastosowanie ma chłodniach i komorach chłodniczych gdzie rotacja towarowa nie jest tak dynamiczna. W tym systemie zminimalizowana jest do minimum ilość ciągów komunikacyjnych, a co za tym idzie zostaje zwiększona powierzchnia magazynowania.
  • Regały przesuwne najczęściej mają zastosowanie w archiwach ich budowa pozwala wykorzystać w maksymalny sposób powierzchnię magazynową. Regały te są montowane na szynach, które to wyposażone są w silniki lub inne elementy napędowe umożliwiające pracownikom dostęp do korytarza roboczego.Ruchome podstawy regałów przesuwnych producent wyposaża w silniki napędowe i niezbędny sprzęt elektroniczny, które w znaczy sposób ułatwiają obsługę.
  • Regały przepływowe ten rodzaj regałów magazynowych dedykowany jest towarom o krótkim terminie przydatności najczęściej spotykany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. System ten oparty jest na grawitacyjnym przemieszczaniu się towarów do przeciwległego końca regału. Czyli załadunek odbywa się z jednej strony a, rozładunek na przeciwległym ramieniu regału. Rozwiązanie to pozwala na optymalną kontrolę terminów umieszczonych towarów.
  • System Pallet Shuttle jest to system w pełni zautomatyzowany wykorzystywany najczęściej do częstego załadunku i rozładunku danej grupy towarowej. Pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej  niekiedy nawet do 50% .Dominującą cechą jest wysoka efektywność poprzez zmniejszenie kosztów pracy, gdyż do obsługi służy komputer. Regały te charakteryzują się też dużą rentownością z uwagi na oszczędność miejsca, ale również znaczne skrócenie czasu załadunku i rozładunku zmniejszając ryzyko kolizji i niepożądanych wypadków.
  • Regały push-back to system regałów umożliwiający składowanie palet do czterech sztuk na głębokość. Wykorzystywany w przemyśle gdzie terminy przydatności nie grają dużej roli. Wózek ładując paletę na regał popycha już na nim leżącą. Paleta która zostanie załadowana jako ostatnia pierwsza ulega rozkładowi. Niezaprzeczalną cechą jest efektywność i wykorzystanie powierzchni magazynowej w maksymalny sposób.
  • Magazyny samonośne  występują pod potoczną nazwą silosy magazynowe, w których regały paletowe tworzą konstrukcję nośną całego magazynu. Wszystkie tego typu magazyny są w pełni zautomatyzowane. Budowle sięgające niekiedy do 40 metrów wysokości są w pełni odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak np. wiatr czy zalegająca długo pokrywa śnieżna. Inwestor decydując się na taki rodzaj magazynu zyska w postaci optymalizacji miejsc przechowywania towarów, zminimalizuje ewentualne uszkodzenia towarów, a także zaoszczędzi czas przy załadunku i rozładunku magazynu.·         
  • Regały półkowe są to regały przeznaczone do przechowywania  towarów bez opakowań zbiorczych. Najbardziej popularny i najtańszy sposób wyposażenia magazynu czy sklepu.Regały półkowe mają duże zastosowanie w małych  sklepach jak i wielkopowierzchniowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się w hurtowniach, warsztatach. Są bardzo wytrzymałe i estetycznie wykończone. Przeznaczone do obsługi ręcznej. Regały półkowe cechują się modułową budową co oznacza, że można je dowolnie konfigurować. System ten pozwala dowolnie wydzielać powierzchnię tworząc ścianki działowe, ponieważ  dostępność towaru może być z obydwu stron.Są łatwe w montażu i demontażu, posiadają różne wysokości ekspozycji i składowania.
  • Podesty magazynowe – Antresole to samonośne konstrukcje jedno lub dwupiętrowe. Pozwalają maksymalnie wykorzystać kubaturę magazynu, dzięki zwielokrotnionej powierzchni obiektu.Producent zapewnia szeroki wachlarz wymiarów co umożliwia bardzo dobre dopasowanie do kubatury budynku, a w razie konieczności szybki demontaż z ponownym wykorzystaniem  tych samych materiałów. Inwestor ma ten komfort, że antresolę można połączyć z innymi systemami składowania.
  • Regały wspornikowe ten system składowania magazynowego przeznaczony jest do długich elementów takich jak np. rury, deski , arkusze blachy, belki.W zależności od preferencji inwestora istnieją trzy rodzaje wersji tego systemu , każda z różną ładownością. Też system nie jest zautomatyzowany i wymaga obsługi ręcznej lub za pomocą wózka widłowego. Na regał wspornikowy jest możliwość załadowania towaru z obydwu stron, co przyczynia się do maksymalnego  wykorzystania kubatury magazynu lub placu z uwagi na fakt, że ten rodzaj regałów ma szerokie zastosowanie na zewnątrz budynków.
  • Przenośniki rolkowe  - system ten wykorzystywany jest do transportu ładunków w obrębie magazynu łącząc różne stanowiska pracy.Napędzany jest samoczynnie poprzez lekkie nachylenie bieżni gdzie pod wpływem grawitacji towar przemieszcza się, lub  całkowicie zautomatyzowany.System przenośników rolkowych zwiększa znacząco wydajność produkcyjną, łącząc kilka procesów produkcyjnych. Automatyczna forma przenośników rolkowych ogranicza udział siły ludzkiej do minimum, za czym idzie większa wydajność i efektywność pracy. Zapobiega przed niekontrolowanymi wypadkami na linii produkcyjnej co wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy.